Çelikle üretim yöntemi nedir ?

Hazbiye

Global Mod
Global Mod
Aelikle Aretim YAntemi Nedir?

Aelik, AoAu sanayi A14retim sA14reAlerinde Anemli bir rol oynayan bir malzemedir. Bu malzeme, Aelik A14retim yAntemleri aracAlAAAyla A14retilir. Bu makalede, Aelik A14retim yAntemleri hakkAnda genel bir gAzden geAirme yapAlacaktAr.

Aelik Aretim YAntemleri

Aelik A14retim yAntemleri, bu malzemenin iAlenmesi iAin kullanAlan tekniklerdir. Bunlar, kullanAlan kaynak ve iAleme tekniklerine baAlA olarak deAiAebilir. Bunlara Arnek olarak, Aelik sAcak haddelenmesi, Aelik soAuk haddelenmesi, Aelik oksidasyonu, Aelik sA14rme veya Aelik kaynak iAlemleri verilebilir.

Aelik SAcak Haddeleme

Aelik sAcak haddelenme, Aelik parAalarAnAn sAcak olarak kalAplara sokulmasA iAin kullanAlan bir A14retim yAntemidir. Bu iAlem, Aelik parAalarAnAn sAcak olarak kalAplara sokulmasA iAin kullanAlan bir tekniktir. KalAplar, Aelik parAalarAnAn sAcak olarak kalAplara sokulmasA iAin Azel olarak tasarlanAr. Aelik parAalarA, sAcak olarak kalAplara sokulduktan sonra, soAutma iAlemi iAin kullanAlan su veya hava A14zerinden soAutulur.

Aelik SoAuk Haddeleme

Aelik soAuk haddelenme, Aelik parAalarAnAn soAuk olarak kalAplara sokulmasA iAin kullanAlan bir A14retim yAntemidir. Bu iAlem, Aelik parAalarAnAn soAuk olarak kalAplara sokulmasA iAin kullanAlan bir tekniktir. KalAplar, Aelik parAalarAnAn soAuk olarak kalAplara sokulmasA iAin Azel olarak tasarlanAr. Aelik parAalarA, soAuk olarak kalAplara sokulduktan sonra, sertleAme iAlemi iAin kullanAlan sAcak hava veya soAuk hava A14zerinden sertleAtirilir.

Aelik Oksidasyonu

Aelik oksidasyonu, Aelik parAalarAnAn oksitlenmesi iAin kullanAlan bir A14retim yAntemidir. Bu iAlem, Aelik parAalarAnAn oksitlenmesi iAin kullanAlan bir tekniktir. Oksitlenme iAlemi, Aelik parAalarAnAn sertliAini artArmak ve Aelik parAalarAnAn dayanAklAlAAAnA arttArmak iAin kullanAlAr.