Otomatik Ekran Parlaklığı Nasıl Kapatılır ?

Alpsoy

Global Mod
Global Mod
Adım 1: Ayarlar Menüsünü Açın

Otomatik ekran parlaklığını kapatmanın ilk adımı, cihazınızın ayarlar menüsünü açmaktır. Bu, genellikle ana ekranınızda bulunan bir dişli veya diğer ayar simgesine dokunarak veya tıklayarak yapılır. Ayarlar, genellikle cihazınızın marka ve modeline bağlı olarak farklı bir arayüzde olabilir, ancak genellikle bir arama seçeneği sunar, bu da aradığınız özelliği hızlıca bulmanızı sağlar.

Adım 2: Ekran Ayarlarına Girin

Ayarlar menüsünü açtıktan sonra, otomatik ekran parlaklığını kapatabilmek için ekran veya görüntü ayarları gibi bir seçeneği bulmanız gerekecektir. Bu adım genellikle "Ekran" veya "Görüntü" başlıklı bir bölüm altında bulunur. Ekran ayarlarına girdiğinizde, ekran parlaklığı gibi çeşitli görüntü ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir menü ile karşılaşacaksınız.

Adım 3: Otomatik Parlaklık Seçeneğini Bulun

Ekran ayarlarına girdikten sonra, otomatik ekran parlaklığını kapatmanın yolu genellikle "Otomatik Parlaklık" veya benzer şekilde adlandırılan bir seçenek altında bulunacaktır. Bu seçenek, cihazınızın ışık sensörü aracılığıyla çevresel ışık düzeylerine göre ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamasını sağlar. Bu seçeneği bulduğunuzda, yanındaki anahtarı veya seçim kutusunu kapatmak için dokunun veya tıklayın.

Adım 4: Otomatik Parlaklığı Kapatın

Otomatik parlaklık seçeneğini bulduktan sonra, genellikle bir anahtar veya seçim kutusuyla birlikte gelir. Otomatik parlaklığı kapatmak için, genellikle bu anahtarı veya seçim kutusunu kapalı konuma getirmeniz yeterlidir. Bu işlem, cihazınızın ekran parlaklığını artık çevresel ışık düzeylerine göre otomatik olarak ayarlamayacağı anlamına gelir