RBB, harici uyumluluk soruşturmasını durdurdu – WELT

Peace Hug

New member
medya kayırmacılık ve israf

RBB, harici uyumluluk soruşturmasını durdurdu

Durum: 07/12/2023| Okuma süresi: 2 dakika

Berlin'deki RBB

Berlin’deki RBB

Kaynak: dpa/Fabian Sommer

WELT podcast’lerimizi buradan dinleyebilirsiniz.

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

RBB’deki kayırmacılık ve israf artık bir hukuk firması tarafından soruşturulmuyor. Yönetim kurulu, salı günü avukatlarla işbirliğine son verdi. Bunun nedeni, mağduriyetlerin artık savcılar ve devlet denetim büroları tarafından da soruşturulmasıdır.

DRundfunk Berlin-Brandenburg (RBB), hukuk firması Lutz Abel’in yayıncı kuruluştaki olası suistimallere yönelik uyum soruşturmasını durdurdu. Yayın kuruluşu Çarşamba günü Berlin’de yaptığı duyuruya göre, müşteriler olarak RBB’nin yönetim kurulu ve uyum görevlisi Salı akşamı yapılan bir yönetim kurulu toplantısında bu konuda anlaştılar. Hukuk firması karar hakkında Çarşamba günü bilgilendirildi.

Soruşturma, diğerlerinin yanı sıra dönemin yönetmeni Patricia Schlesinger aleyhindeki kayırmacılık ve israf iddialarının öğrenilmesinin ardından geçen yıl başlatıldı. Yayıncıya göre, bunun için Nisan ayına kadar 1,6 milyon avrodan fazla fatura kesildi. Mayıs ve Haziran ayları için fatura olmadığını söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin Ehlers, hukuk firmasının mevcut belgelerinin önemli tespitler içerdiğini vurguladı. Avukat, “Devlet denetim daireleri, savcılık ve iç denetim tarafından yürütülen paralel soruşturmalar, aradan geçen zaman ve çok büyük maliyetler göz önüne alındığında, soruşturmaya devam etmeyi haksız buluyoruz” dedi. süreci sonlandırmaya karar verdi.”

RBB’ye göre, hukuk firması toplam yedi konu alanını inceledi. İki avukatı kararlı olarak değerlendirdi. Pahalı bir dijital medya evi planları da dahil olmak üzere diğer beşi daha fazla araştırmayı hak ediyor. Hukuk firması Kasım ayında bir ara rapor ve Haziran ayında bir ön nihai rapor sunmuştur.

ayrıca oku

Armageddon Şampiyonası Serisi

Yönetim kurulu ve uyum görevlileri artık “hukuk firması tarafından toplanan bulguları değerlendirecek, diğer soruşturmaların sonuçlarıyla karşılaştıracak ve ardından nasıl ilerleyeceğine karar verecek” dedi. Bu, o zamandan beri durdurulan dijital medya evi ve danışmanların istihdamı gibi konuları içeriyordu.